Як користуватись олівцем для відбілювання зубів?

Даніч Михайло ІгоровичДаніч Михайло Ігорович
Как выбрать зубную пасту

Для тих, хто не бажає вдаватися до професійного відбілювання зубів у стоматолога, але все ж хоче освітлити відтінок зубної емалі найкращим рішенням може стати один з варіантів домашнього відбілювання - спеціальний олівець для відбілювання зубів.

Що таке олівець для відбілювання зубів ?

Олівець для відбілювання зубів - це засіб для відбілювання зубів у формі олівця або ручки. Він зазвичай містить в собі відбілюючі речовини на основі перекису водню, які можуть допомогти у видаленні плям та відновленні або освітленні природного відтінку зубів. 

Олівець для відбілювання зубів може використовуватися вдома або за рекомендацією стоматолога, але важливо  дотримуватися інструкцій, щоб уникнути можливих ушкоджень емалі чи ясен.

Чи безпечно використовувати олівець для відбілювання зубів?

Як і з будь-якими іншими засобами найважливіше - дотримуватися інструкції від виробника та бажано проконсультуватися зі своїм стоматологом. Безпека використання залежить від кількох факторів, таких як стан здоров'я ясен та зубів, а також правильна техніка використання продукту.

Зазвичай основною діючою речовиною у відбілюючих олівцях є перекис водню, відомий своїми освітлювальними властивостями. Коли гель з олівця потрапляє на зуби, перекис водню взаємодіє з плямами та пігментами на поверхні емалі. Під час цієї реакції відбувається окислювання, що допомагає розкласти забарвлення та плями на зубах - це може призвести до відновлення природного відтінку зубів та зменшення видимості плям.

Завжди слід звертати увагу на будь-які побічні ефекти, такі як подразнення ясен чи чутливість зубів. Якщо ви відчуваєте будь-які неприємні відчуття або спостерігаєте негативні реакції, слід припинити використання продукту та звернутися до стоматолога.

Протипоказання до користування олівцем для відбілювання

Попри численні переваги, відбілюючі олівці мають свої обмеження. Тому не рекомендується їх використовувати для таких категорій осіб:

 • Вагітні та годуючі жінки
 • Люди з пірсингом в області язика і щік
 • Особи з зубами, чутливими до температурних змін
 • Люди віком до 18 років (через ризик пошкодження незміцнілої емалі у дітей)
 • Особи, які страждають на періодонтит чи карієс

Як правильно користуватися олівцем для відбілювання зубів?

Для досягнення оптимального ефекту варто дотримуватися певних кроків у користуванні олівцем:

 1. Перед використанням олівця обов'язково почистьте зуби щіткою та зубною пастою, а потім насухо витріть зуби серветкою для кращого контакту речовини з зубами.
 2. Ознайомтеся з інструкцією. Уникаючи контакту з яснами, обережно нанесіть продукт на бажані області.
 3. Не натискайте занадто сильно під час використання олівця. М’якого тиску досить для того, щоб продукт залишився на поверхні зубів.
 4. Після застосування утримуйтеся від їжі та напоїв протягом певного часу, який вказаний в інструкціях - це допоможе підвищити ефективність продукту.
 5. Якщо ви відчуваєте які-небудь неприємні відчуття чи спостерігаєте подразнення ясен, або зубів, припиніть використання олівця та зверніться до стоматолога.

Кожен виробник відзначає на упаковці, як часто можна користуватися олівцем для відбілювання зубів, у різних продуктів існують нюанси використання.

Переваги та недоліки олівця для відбілювання зубів

Олівець для відбілювання зубів не є строго стоматологічним засобом для догляду за зубами, але як і будь-яка інша процедура він має свої переваги та недоліки.

Переваги олівця для відбілювання

Легко використовувати 

Дозволяє освітлювати зуби повністю або точково

зручний для подорожей та використання в будь-якому місці

Швидкий ефект

Недоліки олівця для відбілювання

Не ефективний для серйозних відтінкових змін

може спричинити подразнення при неправильному використанні

Ефект є тимчасовим і зникає з часом

Як обрати олівець для відбілювання зубів

Вибір відбілюючого олівця може бути непростим завданням, оскільки на ринку існує багато різних продуктів. Найчастіше можна знайти такі типи олівців для відбілювання зубів:

 1. Точкові олівці (мають точковий наконечник для нанесення продукту на конкретні плями або зуби, найбільш зручні для місцевого впливу)
 2. Гелеві олівці (мають гелеву текстуру, яка легко наноситься на зуби)
 3. Фторвмісні (мають у своєму складі фтор, який допомагає зміцнювати емаль)
 4. Для чутливих зубів (містять інгредієнти, які зменшують чутливість зубів після відбілювання)

Перед вибором олівця для відбілювання зубів рекомендується проконсультуватися зі своїм стоматологом, щоб визначити чи можна вам користуватися таким засобом, та знайти найкращий варіант для вашого конкретного випадку - спеціалісти Dr.Danich залюбки допоможуть вам та зможуть відповісти на всі питання.

Записуйтеся зараз!